I jep fund karrierës

Futboll

I jep fund karrierës

Më: 21 janar 2022 Në ora: 18:19
Thomas Vermaelen

Thomas Vermaelen i ka dhënë fund karrierës së tij si futbollist.

Mbrojtësi belg ka pasur një karrierë mjaft të pasur, duke u angazhuar me skuadra si Arsenal dhe Barcelona, por edhe me kombëtaren e Belgjikës, përcjell lajmi.net.

Vermaelen njoftoi sot pensionimin e tij, dhe tani do të jetë pjesë e stafit teknik të Roberto Martinez, te kombëtarja e Belgjikës.

Mbrojtësi kishte luajtur 85 ndeshje me skuadrën kombëtare, përgjatë 15 viteve.

Ai ka bërë debutimin e tij në vitin 2006, me një fitore 0:2 në miqësore ndaj Luksemburgut.

Ndeshja e fundit e Vermaelen me Belgjikën ishte në çerekfinale ndaj Italisë, në Euro 2020.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat