“Bir ku*ve, presidenti i Barcelonës nuk përmbahet, shanë...

Futboll

“Bir ku*ve, presidenti i Barcelonës nuk përmbahet, shanë...

Më: 21 janar 2022 Në ora: 19:17
“Bir ku*ve, presidenti i Barcelonës nuk përmbahet, shanë...

Joan Laporta nuk e ka përjetuar me qetësi ndeshjen e mbrëmshme në Kupën e Mbretit ndaj Atletik Bilbaos.

Presidenti i klubit katalanas pa se si skuadra e tij u eliminua nga ky turne dhe dukej shumë i tensionuar në tribunë.

Aq i tensionuar, sa nuk mbajti nervat në një moment të sfidës dhe filloi të shante me zë të lartë, një sjellje e pazakontë për një drejtues të këtij kalibri.

Në minutën e 108 të sfidës, pas një kontakti mes Pike dhe Uilliams në zonë, kur për disa momente u mendua për penallti, por që nuk u dha e tillë, Laporta shpërtheu në të shara.

“Bir ku*ve” ishte fraza që ai lëshoi me zë të lartë tre herë në tribunë, duke çuditur jo pak ata që ishin ulur përreth tij, të cilët nuk e prisnin reagimin e tillë të presidentit të katalanasve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat