Shifër rekord

Futboll

Shifër rekord

Më: 22 janar 2022 Në ora: 11:43
Shifër rekord

Shifër rekord!

Kërkesa e madhe për bileta për Kupën e Botës 2022 në Katar kapërceu 1.2 milion aplikime në ditën e parë të shpërndarjes.

Më shumë se 1.2 milionë bileta për Kupën e Botës 2022 e cila do të mbahet në datat 21/11-18/12/2022 në Katar janë kërkuar në 24 orët e para të disponueshmërisë së tyre përmes faqes së internetit të FIFA-s.

Sipas të dhënave të shpallura në numrin 1 për sa i përket kërkesës, është Katari, i ndjekur nga Argjentina, Meksika, Shtetet e Bashkuara, Emiratet e Bashkuara Arabe, Anglia, India, Arabia Saudite, Brazili dhe Franca.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat