Juventusi kërkon shërbimet e Milik

Futboll

Juventusi kërkon shërbimet e Milik

Më: 22 janar 2022 Në ora: 13:26
Juventusi kërkon shërbimet e Milik

Përditësime vijnë nga Franca në lidhje me të ardhmen e Arkadiusz Milik, sulmuesit polak të Olympique Marseille. Sipas “L’Equipe”, lojtari në fjalë, pas mbërritjes së Bakambut nuk është më i bindur për të qëndruar në “Velodrome” dhe ka tërhequr interesin e vërtetë të 3 klubeve.

Mes tyre është edhe Juventusi.

Bardhezinjtë kanë kontaktuar me presidentin e klubit francez Pablo Longoria, duke kërkuar lojtarin në formë huazimi.

OM, që në parim nuk është kundër lamtumirës së polakut, megjithatë e ka mbyllur këtë mundësi, duke preferuar vetëm shitjen përfundimtare. Përveç Juventusit, në orët e fundit pistën e Milik e kanë hetuar edhe Sevilla me Mallorca.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat