Neville befasohet

Futboll

Neville befasohet

Më: 22 janar 2022 Në ora: 14:50
Neville befasohet

Ish-lojtari i njohur i Liverpool, Manchester United, Gary Neville është rikthyer të flasë për çmimet e dhënë nga FIFA mbrëmjen e së hënës.

Mes shumë çmimesh që u ndanë atë natë, ishte edhe formacioni më i mirë i vitit 2021 nga FIFA.

Në këtë 11-tëshe nuk kishte vend për Mohamed Salah, dhe ish-futbollisti i Liverpool i ka dalë në mbrojtje yllit egjiptian.

Në lidhje me këtë çështje Neville është shprehur se është hipokrizi që Salah nuk është në këtë mes të lojtarëve.

“Unë nuk jam tifoz i Liverpoolit, por që Salah të mos jetë në Skuadrën e Vitit është e çuditshme. Ai nuk po respektohet globalisht për këto lloj çmimesh”, ka deklaruar Neville për Sky Sports.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat