Juventus dhe skuadra spanjolle Sevilla janë në garë

Futboll

Juventus dhe skuadra spanjolle Sevilla janë në garë

Më: 22 janar 2022 Në ora: 14:52
Juventus dhe skuadra spanjolle Sevilla janë në garë

Gjigandi italian Juventus dhe skuadra spanjolle Sevilla janë në garë për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Marseille Arkadiusz Milik, raporton “L’Equipe”.

Po ashtu, krahas këtyre dy skuadrave, në garë për shërbimet e Milik është edhe skuadra e Mallorcas, ku kjo e fundit ka kontaktuar me skuadrën franceze për të arritur një marrëveshje të mundshme.

Sidoqoftë, të gjitha këto skuadra kanë bërë propozime drejt Marseille që ta transferojnë sulmuesin polak në formë huazimi, ndërsa klubi francez preferon vetëm që ta shes atë.

Këtë sezon, Arkadiusz Milik ka arritur të paraqitet në 18 ndeshje për skuadrën e Marseille, duke regjistruar nëntë gola mbi emrin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat