Fjalët e Guardiolës per yllin shqiptar

Futboll

Fjalët e Guardiolës per yllin shqiptar

Më: 22 janar 2022 Në ora: 23:15
Fjalët e Guardiolës per yllin shqiptar

Armando Broja edhe sonte ka shkëlqyer në ndeshjen Southampton- Manchester City

Southampton arriti që ta ndalë serin prej 12 fitoresh radhazi të Manchester City duke barazuar në St Mary stadium me rezultat 1-1.

Duke analizuar lojën pas ndeshjes, trajneri i Manchester City, Pep Guardiola ka folur edhe për lojën e Southampton.

Ai ka thënë se skuadra vendase është e mirë në kundërsulme dhe me topa të gjatë.

“Këto topa të gjatë i shfrytëzojnë Broja dhe Adams, ata janë të fuqishëm”, ka thënë Guardiola duke e analizuar ndeshjen pas përfundimit të saj.

Kujtojmë se Broja shënoi një gol në këtë ndeshje në minutën e 19, por sulmuesi shqiptar ishte në pozicion jashtë loje dhe goli u anulua më të drejtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat