Tottenham negocion për Traoren

Futboll

Tottenham negocion për Traoren

Më: 23 janar 2022 Në ora: 12:49
Tottenham negocion për Traoren

Sipas informacioneve të TodoFichajes, Tottenham ka negociata shumë të avancuara me Wolverhampton për të mbyllur transferimin e Adama Traore këtë dimër.

Ndërsa kalojmë këtu, reprezentuesi spanjoll është ai i zgjedhur nga Antonio Conte për të përforcuar krahun e djathtë të fushës  dhe synimi i italianit është të rindërtojë pozicionin e lojtarit.

Futbollisti nga ana e tij ka parë se si në këtë drejtim ka rënë dukshëm dominimi i tij dhe largimi i tij duket zgjidhja më e mirë për të gjitha palët.

Shifrat që do të trajtoheshin për transferimin do të ishin rreth 25 milionë euro dhe kjo mund të bëhet zyrtare gjatë gjithë kësaj jave. Nëse konfirmohet, Conte do të shihte përmbushjen e një prej kërkesave të tij dhe nga Londra kërcënojnë se do të vazhdojnë të shtojnë emra të rinj në skuadër në merkaton e dimrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat