PSG konfirmon lëndimin e Donnarumma

Futboll

PSG konfirmon lëndimin e Donnarumma

Më: 23 janar 2022 Në ora: 15:51
Gianluigi Donnarumma

Gianluigi Donnarumma ka edhe një pengesë tjetër tashmë te PSG, përveç Keylor Navas.

Portieri më i mirë i viti, Donnarumma, nuk do të mund ta ndihmojë skuadrën e tij, si pasojë e një lëndimi të pësuar së fundmi.

Lëndimin e portierit e ka konfirmuar edhe vet skuadra e PSG. Po ashtu, në listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e sotme, Donnarumma nuk shihet në listë.

Italiani  ka pësuar një lëndim muskulor dhe akoma nuk dihet saktë se sa kohë do të mungojë ai për PSG.

Megjithatë, e rëndësishme për italianët është se ai pritet të jetë gati për fazën Play Off kundër Portugalisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat