Chelsea triumfon në derbin londinez

Futboll

Chelsea triumfon në derbin londinez

Nga: K.G. Më: 23 janar 2022 Në ora: 19:25
Chelsea triumfon në derbin londinez

Chelsea më i mirë në derbin londinez, duke e mposhtur me rezultat 2:0 Tottenhamin. 

Chelsea i kthehet fitoreve pas një seri jo të mirë në javët e fundit. 

Dy gola të shpejtë u shënuan në 10 minutat e parë të pjesës së dytë. Ziyech në minutën e 47-të e Silva në atë të 55-tën.

Sidomos  eurogol në fakt, ndez gjakrat edhe më shumë. Bëhet fjalë për golin e Ziyech nga rreth 17 metra.

Pas javës së 23-të në Premier League, Chelsea zë vendin e tretë me 47 pikë e Tottenham është i 7-ti me 36.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat