PSG fiton me goleadë

Futboll

PSG fiton me goleadë

Më: 23 janar 2022 Në ora: 23:15
PSG fiton me goleadë

PSG regjistroi fitoren e 16-të sezonale, pasi mundi në javën e 22-të Reims me rezultatin e pastër 4-0, pavarësisht numrit të lartë të mungesave që kishte për këtë përballje, si: Nejmar, Donnarumma e Wijnaldum.

Kryesuesit e Ligue 1 ishin dominues absolutë, megjithatë u desh që të prisnin fundin e pjesës së parë për të shënuar golin e parë të sfidës. Në të 44-tën, Verrat zhbllokoi shifrat, duke i dhënë qetësinë skuadrës para se t’i drejtohej dhomave të zhveshjes.

Pjesa e dytë ishte akoma dhe më agresive, me parizienët që dyfishuan me Sergio Ramosin.

Mbrojtësi spanjoll gjeti golin e parë me fanellën e skuadrës franceze, duke u takuar me golin pas një periudhe relativisht shumë të gjatë. Pesë minuta pas golit të realizuar nga Ramos, PSG shënoi dhe golin e tretë, këtë herë ndihmuar nga Faes, i cili e dërgoi topin në fundin e rrjetës së skuadrës së tij.

Për të vulosur rezultatin mendoi Danilo, i cili në të 75-tën shënoi dhe golin e katërt për PSG, që vijon të marshojë i sigurt dhe i shkëputur në vendin e parë. Skuadra e Pochettinos e sheh veten në vendin e parë e shkëputur me 53 pikë, 11 më shumë se vendi i dytë, që mbahet nga Nice. Në anën tjetër, skuadra e Reims pozicionohet në vendin 14-të me 24 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat