Lëndohet

Futboll

Lëndohet

Më: 23 janar 2022 Në ora: 23:19
Lëndohet

Zlatan Ibrahimoviç është lënduar gjatë pjesës së parë të ndeshjes së Milanit në Serie A kundër Juventusit.

40-vjeçari suedez u largua nga fusha në minutën e 28-të dhe u zëvendësua nga Olivier Giroud pasi pësoi një dëmtim në tendinën e tij të Akilit. Ai u pa më vonë në stol me një pako akulli të shtypur në këmbën e tij.

Lojtari shpesh përmendet si lider në dhomën e zhveshjes dhe largimi i tij i hershëm do të jetë një humbje për skuadrën kuqezi.

Ibrahimoviç ka bërë 19 paraqitje këtë sezon nën drejtimin e trajnerit Stefano Pioli, me një total prej 1068 minutash.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat