Salihu zbulon emrin e trajnerit turk i cili mund ta marrë drejtimin e Kombëtares së Kosovës

Futboll

Salihu zbulon emrin e trajnerit turk i cili mund ta marrë drejtimin e Kombëtares së Kosovës

Më: 24 janar 2022 Në ora: 12:44
Salihu zbulon emrin e trajnerit turk i cili mund ta marrë drejtimin e Kombëtares së Kosovës

Ish sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu i ftuar në emisionin ‘EKIPI A’ në ATV, ka deklaruar që kanë qenë në bisedime me Ersun Yanal, që 60 vjeçari të marrë postin e selektorit të Kosovës.

‘Ka shumë trajner që munden me e marrë postin e trajnerit, unë e njoh edhe një trajner i cili ka qenë Fenerbahçe pra është fjala për Ersun Yanal me të kemi qenë në bisedime’ tha Salihu.

Kur jemi të Ersun Yanal, 60 vjeçari ka një karrierë të pasur, pasi ka drejtuar top klubet turke dhe në vitin 2013-14 ka arritur edhe të fitojë titullin e kampionit në Turqi me Fenerbahçen.

Përndryshe Yanal është me prejardhje nga Kosova.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat