Xavi: Nuk është e lehtë të luash për Barcelonën

Futboll

Xavi: Nuk është e lehtë të luash për Barcelonën

Më: 24 janar 2022 Në ora: 16:01
Xavi dhe Alba

Xavi, trajneri i Barcelonës, foli në konferencën për shtyp, pas suksesit minimal ndaj Alaves, i cili mbërriti në minutat e fundit, falë Frenkie de Jong.

Mesfushori holandez e shënoi golin e triumfit në çastet e fundit të ndeshjes, për ta mbajtur Barçën në garë për top katërshe.

“Nuk është e lehtë të luash për Barcelonën, fanella peshon 20 kilogramë më shumë se e klubeve të tjera”, tha Xavi pas ndeshjes.

Xavi e pranon se Barcelona po kalon kohë të vështira, por iu ka bërë thirrje lojtarëve të qëndrojnë të bashkuar.

“Është e vështirë. Jemi në një moment, kur duhet të qëndrojmë së bashku, mos u shqetësoni. Ne e dimë se do të jetë e vështirë. E kam thënë tashmë në të kaluarën që dielli do të ndriçojë përsëri, edhe nëse sonte (dje) ishte shumë ftohtë. Jam shumë i lumtur me fitoren”, shtoi ai.

Ai foli edhe në lidhje me gjendjen e Ousmane Dembeles, i cili mungoi në stërvitje pas mosmarrëveshjeve me klubit rreth kontratës.

 “Situata është e njëjtë, ai nuk u stërvit, sepse nuk ishte mirë. Mjekët më thanë, por ai e di situatën kontraktuale, asgjë nuk ka ndryshuar”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat