Problemet kardiake

Futboll

Problemet kardiake

Më: 26 janar 2022 Në ora: 22:00
Problemet kardiake

E ardhmja e Alfonso Dejvis është në dyshim. Mbrojtësi i Bajern Mynih vuan nga miokarditi dhe nuk luan prej disa kohësh me bavarezët.

Florian Shtraub, një kardiolog i njohur ka dhënë një mendimin e tij lidhur me këtë çështje.

“Nëse miokarditi ndiqet nga infeksioni i COVID-it, këshillohet që të pushohet për të paktën tre muaj. Alfonso duhet të mendoj për shëndetin e tij. Ne duhet të jemi shumë të kujdesshëm.”

Një problem i madh për Bajernin që duhet të bëjë ca kohë pa yllin kanadez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat