Rikthim i plot me rastin e Ousmane Dembele

Futboll

Rikthim i plot me rastin e Ousmane Dembele

Më: 26 janar 2022 Në ora: 23:25
Rikthim i plot me rastin e Ousmane Dembele

Një pikë kthese e rëndësishme në negociatat për rinovimin e Ousmane Dembele me Barcelonën.

Sipas tw pwrditshes spanjolle “Sport”, agjentët e anësorit francez, Mousa Sisoko dhe Marko Lihsteiner, kanë zhvilluar një takim me trajnerin Çavi, të cilit i kanë ripërsëritur dëshirën e lojtarit për të rinovuar kontratën që skadon në qershor.

Kjo është një rrisi e rëndësishme, duke qenë se deri më tani dukej se nuk mund të kishte vend për vazhdimin e histories, ndwrsa tani thuhet se dy agjentët do të qëndrojnë në qytet me synimin për të mbyllur marrëveshjen me klubin blaugrana.

Dembélé do të ishte “krenar që te ishte një lojtar i Barcelonës dhe ai dëshiron të vazhdojë të ndihmojë ekipin të arrijë qëllimet e tij”. Ata po ashtu theksuan se “nuk vihet në dyshim angazhimi i tij, i cili është 100% i perqendruar”.

Një mesazh që i njëjti lojtar i ishte transmetuar tashmë trajnerit pak ditë më parë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat