Milani në ankth

Futboll

Milani në ankth

Më: 27 janar 2022 Në ora: 11:16
Franck KessieFranck Kessie

Mesfushori i Milanit, Franck Kessie është detyruar të braktisë ndeshjen e djeshme të Kupës së Kombeve të Afrikës midis Bregut të Fildishtë dhe Egjiptit për shkak të një dëmtimi.

Kessie u mundua të luante pas një përplasjeje në ndeshjen e raundit të 1/16-të, por pasi u rrëzua për herë të tretë në fushë ai kishte nevojë për trajtim dhe e kuptoi se thjesht nuk ishte e mundur të vazhdonte.

Ish-lojtari i Atalantas u godit në trup dhe kishte vështirësi të mëdha në frymëmarrje.

Gjithashtu nuk dihet nëse ai do të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Inter-it.

Kessie është në radarët e Barcelonës për një transferim të mundshëm. Ai ende nuk dëshiron të rinovojë me Milanin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat