Milani e largon Pellegrinin

Futboll

Milani e largon Pellegrinin

Më: 27 janar 2022 Në ora: 11:25
Milani e largon Pellegrinin P

Pietro Pellegrini nuk do të jetë më lojtar i Milanit.

Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi kuqezi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ku tregohet së palët kanë ndërprerë bashkëpunimin mes tyre.

Futbollisti ishte i huazuar te “Rossonerët” por nuk mundi të tregonte dot formën e tij më të mirë në Seria A.

“AC Milan njofton se ka përfunduar huazimi i Pietro Pellegri, i cili në këtë mënyrë rikthehet te skuadra që ka në pronësi lojtarin, AS Monaco. Klubi dëshiron të falënderojë Pietron për angazhimin e tij dhe i uron suksese në karrierën”, thuhet në njoftimin e klubit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat