Ibra gati për derbin e madh

Futboll

Ibra gati për derbin e madh

Më: 27 janar 2022 Në ora: 11:32
Ibra gati për derbin e madh

Një psherëtimë lehtësimi për Piolin përpara derbit kundër Interit të shtunën më 5 shkurt.

Pasi ka kaluar atë dëmtim me Juventusin, Zlatan vazhdon të punojë veçmas, por testet kanë përjashtar mas, por testet kanë përjashtuar çdo lloj dëmtimi, vetëm një inflamacion në tendinën e djathtë të Akilit.

Milani, i cili është rikthyer në stërvitje pas dy ditëve të pushimit të dhëna nga trajneri, do të mund ta llogarisë sulmuesin suedez në ndeshjen e ardhshme ndaj Interit.

Nga ana tjetër, duhet të vlerësohen kushtet e Kessie, i cili u dëmtua në krah në Kupën e Afrikës mes Bregut të Fildishtë dhe Egjiptit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat