Drita sfidohet nga irakianët

Futboll

Drita sfidohet nga irakianët

Më: 27 janar 2022 Në ora: 11:46
Drita sfidohet nga irakianët

Skuadra e Dritës ndodhet në Antalia të Turqisë për të kryer fazën përgatitore në prag të fillimit të stinorit pranveror në BKT Superligën e Kosovës.

Nënkampionia në fuqi në vazhdën e përgatitjeve ka aranzhuar edhe disa ndeshje kontrolluese.

Njëra nga to luhet sot në qytetin bregdetar turk, ndërsa sfidohet nga Kombëtarja U23 e Irakut.

Kjo përballje do të nis nga ora 15:00, sipas orës lokale në Kosovë.

Sfidën e fundit miqësore, “bardhekaltrit” barazuan 1:1 me ekipin ukrainas, Chornomorets Odessa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat