Spikat derbi i kryeqytetit

Futboll

Spikat derbi i kryeqytetit

Më: 27 janar 2022 Në ora: 11:47
Spikat derbi i kryeqytetit

Sot do të luhen dy ndeshjet e tjera të fazës çerekfinale të Kupës së Shqipërisë.

Në orën 13:45, në stadiumin “Skënderbeu” do të zhvillohet ndeshja Skënderbeu-Teuta.

Kupa e Shqipërisë do të jetë një shpëtim për të dyja ekipet duke parë renditjen në Kategorinë Superiore dhe me shumë gjasa objektivi i dy skuadrave do të jetë që t’i shkojnë deri në fund këtij kompeticioni.

Në orën 16:45, në stadiumin “AIR Albania” do të luhet derbi i kryeqytetit, Dinamo-Partizani.

Edhe për të dy këto ekipe mbërritja deri në fund të këtij kompeticioni është objektiv i të dy ekipeve duke parë renditjen në klasifikim, por edhe se Kupa është rruga më e shkurtër për të shkuar në Europë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat