Malisheva gjunjëzon kazakët

Futboll

Malisheva gjunjëzon kazakët

Nga: K.G. Më: 27 janar 2022 Në ora: 12:10
Malisheva gjunjëzon kazakët

Skuadra e Malishevës nën drejtimin e kryetrajnerit Arsim Thaçi shënuan fitore në miqësore, me rezultat 2:1 nda FC Kyzylzhar nga Kazakistani.

Miqësore e mirëseardhur për të dy ekipet për të pa formën e tyre në prag të pjesës së dytë të kampionatit. 

Për Malishevën shënuan Mërgim Pefqeli dhe Hasan Hyseni.

Futbollistët e Malishevës treguan lojë shumë të mirë ndaj rivalit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat