Gosens është në prag të bashkimit me Interin

Futboll

Gosens është në prag të bashkimit me Interin

Më: 27 janar 2022 Në ora: 14:17
Gosens është në prag të bashkimit me Interin

Robin Gosens është në prag të bashkimit me Interin dhe sapo ka filluar testet mjekësore me kampionët e Serie A.

Mbrojtësi i Atalantës do të transferohet në San Siro në një marrëveshje fillestare huazimi me një detyrim blerje.

Sipas Sky Sport Italia, gjigantët e Serie A do të paguajnë 25 milionë euro plus tre milionë euro tjera bonus në lidhje me performancën.

Gosens, 27 vjeç, do të nënshkruajë një kontratë katërvjeçare e gjysmë me klubin e tij të ri.

Reprezentuesi gjerman është jashtë fushës që nga shtatori për shkak të një dëmtimi në kofshë, por tashmë ka filluar stërvitjet individuale.

Ai mbërriti në klinikën CONI në Milano në orën 9:00 me orën lokale dhe aktualisht po kalon ekzaminimet mjekësore me Interin përpara se të nënshkruajë kontratën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat