Super lajm për lojtarët e Kosovës

Futboll

Super lajm për lojtarët e Kosovës

Më: 27 janar 2022 Në ora: 19:20
Super lajm për lojtarët e Kosovës

Është publikuar formacioni më i mirë i muajit janar në Serie A, ku pjesë e tij janë edhe dy futbollistë kosovarë.

Bëhet fjalë për mbrojtësit Amir Rrahmani dhe Mërgim Vojvoda, paraqitjet e të cilëve ua siguruan mbrojtësve të Kosovës pjesëmarrjen në formacionin e muajit.

Në muajin janar, Rrahmani regjistroi tre fitore dhe një humbje me Napolin, ku në fitoren 4:1 kundër Salernitanas regjistroi edhe një gol.

Në anën tjetër, Vojvoda në këtë muaj me Torinon arriti të sigurojë dy fitore dhe një barazim, dhe të regjistrojë dy asistime mbi emrin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat