Cila është situata e Dembeles?

Futboll

Cila është situata e Dembeles?

Më: 27 janar 2022 Në ora: 20:28
Cila është situata e Dembeles?

Futbollisti francez është i lidhur me klubin dhe kërkon marrëveshje me drejtuesit “Blaugrana”

Ousmane Dembele është i vendosur të qëndrojë në Barcelonë.

Ditëve të fundit flitej se futbollisti francez do të largohet nga “Camp Nou”.

E gjithë kjo pasi ai nuk e pranoi ofertën e “Blaugrana” për vazhdimin e kontratës, e cila do t’i skadojë verën që vjen.

Mirëpo, mediumi spanjoll “Sport” raporton se përfaqësuesi francez dëshiron ta tregojë veten në “Camp Nou”.

Menaxherët e tij janë takuar me trajnerin Xavi për t’ia treguar atij vendimin e lojtarit.

Dembele dëshiron ta vazhdojë kontratën dhe palët mund ta gjejnë përfundimisht gjuhën e përbashkët.

Ai ishte transferuar në Barcelonë në vitin 2017 nga Borussia Dortmundi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat