Llapi barazon

Futboll

Llapi barazon

Më: 28 janar 2022 Në ora: 15:56
Llapi barazon

Llapi ka zhvillua edhe ndeshjen e dytë brenda dy ditëve, gjatë qëndrimit në tokën turke.

Skuadra e Batatinës ka barazuar 1-1 në miqësoren ndaj Neftchi Fargona, skuadër kjo që garon në elitën e futbollit të Uzbekistanit.

Golin e vetëm për Llapin e realizoi Alban Shillova, në minutën e 55-të, pas asistimit nga Kushtrim Shabani.

Llapjanët e nisën takimin me këtë 11-she: Avdyli, Peposhi, Prençi, Jashari, Ahmeti, Llapashtica, Maliqi, Fazliu, Alidema, Selmani, Firmino.

Ky barazim i sotëm ishte i dyti për Llapin gjatë fazës përgatitore në Antalya të Turqisë.

Kujtojmë se dje, bardhekaltrit shënuan fitore të pastër, 2-0 ndaj Akademija Pandev.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat