Liverpool refuzon

Futboll

Liverpool refuzon

Më: 28 janar 2022 Në ora: 17:06
Liverpool refuzon

Liverpooli ka refuzuar përpjekjet fillestare të Leeds United dhe Monaco për sulmuesin Takumi Minamino

Të dy klubet kanë shprehur interesim për japonezin, të cilin Reds e transferuan për 7.25 milionë funte nga RB Salzburg në janarin e 2020-ës.

27 vjeçari ka shënuar katër nga këto gola në Carabao Cup – përfshirë edhe barazimin e vonë kundër Leicester City, në një ndeshje që Reds e fituan me penallti.

Skuadra e Jurgen Klopp mposhti Arsenalin në gjysmëfinale për ta siguruar finalen, e cila do të luhet kundër Chelsea, të dielën më 27 shkurt.

Minamino më parë ishte huazuar në Southampton për pjesën e dytë të sezonit të kaluar ku kishte shënuar dy gola në 10 paraqitje të tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat