Ronaldo ankohet

Futboll

Ronaldo ankohet

Më: 29 janar 2022 Në ora: 11:40
Ronaldo ankohet

‘Transfermarkt’ e vlerësoi Ronaldon në 67.5 milionë paund kur ai luante për Juventusin dhe ai u ankua në Instagram. “Ai tha se duhet të vlejë më shumë,” zbuloi website-i.

Jamie Carragher kohët e fundit po merrte një mesazh nga Lionel Messi, pasi eksperti i ‘Sky Sports’ kishte dyshuar nëse kalimi i tij nga Barcelona te PSG kishte qenë i mirë. Kur Cristiano Ronaldo pa vlerësimin e tij të tregut në faqen e internetit, ‘Transfermarkt’, ai e bëri të ditur kompaninë se çfarë ndjeu duke i dërguar një mesazh direkt në Instagram.

Sulmuesi i Manchester United dërgoi një mesazh duke kërkuar një shpjegim për vlerën e tregut që i ishte dhënë. Ata e vlerësuan atë me 67.5 milionë paund kur luante me Juventusin në Serinë A. Ai u rendit i katërti në Serie A pas Christian Eriksen, Lautaro Martinez dhe Paulo Dybala.

Në publikimin e fundit të ‘Transfermarkt’, ata vendosën Cristiano në krye të listës së lojtarëve të moshës 33 e lart.

Pavarësisht se ishte në krye të grupit, veterani portugez ishte i zemëruar pasi priste të kishte një vlerësim më të mirë në treg. Menaxheri i kompanisë në Mbretërinë e Bashkuar, Dani Busch, tha për ‘The Athletic’: “Ne vendosëm një listë në Instagram me 10 lojtarë, të moshës 33 vjeç e lart, dhe Ronaldo ishte ende i pari në vlerë, por ai tha se duhet të vlejë shumë më tepër”.

Një punonjës tjetër i firmës tha se mesazhi ishte për “djemtë e mediave sociale”. Lojtari i United ka shfaqur edhe një herë pakënaqësinë e tij në rrjetet sociale. Me Cristiano dhe Messi që të dy po hyjnë në vitet e muzgut të karrierës së tyre, ata mund të kenë filluar të shohin kurbë në rënie dhe nuk janë ende gati të ndiejnë fillimin e fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat