Dortmund interesohet per yllin e Tottenham

Futboll

Dortmund interesohet per yllin e Tottenham

Më: 29 janar 2022 Në ora: 11:40
Dortmund interesohet per yllin e Tottenham

Borussia Dortmund është në mesin e shumë klubeve të interesuara për nënshkrimin e Dele Alli-t nga Tottenham Hotspur, ‘Daily Mail’ raporton se një lëvizje në Bundesligë ka gjasa të ndodhi.

Dele vazhdon të jetë i lidhur me një largim në ditët e fundit të merkatos së janarit. Ai ishte një nga lojtarët e ekipit të parë që nuk u pa askund për udhëtimin e Spurs në Chelsea në fundjavë.

Është befasi që Dortmundi është i interesuar për nënshkrimin e Deles. Djemtë e Marco Rose nuk janë jashtë ekuacionit të titullit në Bundesligë këtë sezon. Ata aktualisht janë gjashtë pikë larg Bayern Munichut dhe kanë marrë nëntë pikë nga tre të fundit.

Dele ndërkohë, ka pasur vështirësi nën drejtimin e disa menaxherëve në Tottenham. Dhe për disa, mund të duket veçanërisht ogurzi që Antonio Conte nuk ka qenë në gjendje të marrë një mendje nga mesfushori sulmues.

Ai duhet të jetë në vitet kulmore të karrierës së tij.

E megjithatë, ai është dukur një hije e lojtarit që shënoi 28 gola në Premier League gjatë dy sezoneve të tij të para me Spurs.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat