Kupa e Mbretit, këto janë ndeshjet e sotme

Futboll

Kupa e Mbretit, këto janë ndeshjet e sotme

Më: 2 shkurt 2022 Në ora: 10:12
Ilustrim

Kupa e Mbretit rikthehet sot me dy ndeshje interesante, të vlefshme këto për fazën e çerekfinales.

Ndeshja hapëse e programit të sotëm do të zhvillohet me fillim nga ora 20:00, ku skuadra e Rayo Vallecanos e pret në shtëpi Mallorcan.

Po ashtu, në këtë ndeshje pritet të debutojë edhe sulmuesi kosovar Vedat Muriqi, i cili në këtë janar kaloi nga Lazio te Mallorca.

Krahas këtij takimi, me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet edhe përballja mes skuadrës së Valencias dhe asaj të Cadizit.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme në Kupën e Mbretit e gjeni më poshtë.

20:00 Rayo Vallecano – Mallorca (Stadiumi Campo de Futbol de Vallecas)

21:00 Valencia – Cadiz CF (Stadiumi de Mestalla).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat