Xheko arrin statistikën e veçantë

Futboll

Xheko arrin statistikën e veçantë

Më: 13 shkurt 2022 Në ora: 14:55
Xheko arrin statistikën e veçantë

Interi ka arritur të barazojë 1-1 në stadiumin “Diego Armando Maradona” ndaj Napolit, ku fillimisht realizoi me penallti Insinje në minutën e 7′ dhe më pas baraspeshën e riktheu sulmuesi zikaltër, Edin Xheko në minutën e 47′.

Sipas faqes së statistikave “OPTA Paolo”, Edin Xheko që prej mbërritjes së tij në Serinë A italiane në sezonin 2015/2016 i ka shënuar 5 gola Napolit në kampionat, vetëm Çiro Imobile ka bërë më mirë gjatë kësaj periudhe duke i realizuar 6 gola.

Një statistikë e veçantë kjo për bomberin boshnjak, i cili duket se skuadrën napoletane e ka “viktimën e preferuar”.

Gjatë këtij sezoni me fanellën e Interit në Serinë A, 35-vjeçari është aktivizuar në total në 23 ndeshje duke e tundur rrjetën 10 herë dhe duke i shërbyer shokëve të skuadrës me asist, tre herë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat