“Verilindorët” triumfojnë

Futboll

“Verilindorët” triumfojnë

Më: 13 shkurt 2022 Në ora: 15:47
“Verilindorët” triumfojnë

Kukësi ka triumfuar me rezultatin 4-0 ndaj Kastriotit në takimin e raundit të 20-të të Abissnet Superiore.

Në 40 minutat e para të kësaj sfide këto skuadra luajtën si të barabarta, me krutanët që u treguan shumë agresiv.

Ndërsa në minutën e 40’ kjo përballje mori një tjetër kthesë, Gligorov i dhuroi golin e parë dhe atë të sigurisë ekipit të “verilindorëve”. Më pas në minutën e 45’, Gjelbrim Taipi shënoi golin e dytë për Kukësin, duke goditur topin nga pika e bardhe e penalltisë.

Pjesa e parë e takimit u mbyll me rezultatin 2-0, teksa në fragmenti i dytë do të sillte dy gola të tjerë për “verilindorët”.

Një superkoordinim i Gj.Taipit me Gligorov dhe më pas me Bashën  në minutën e 54’ i dha skuadrës së Diego Longos golin e tretë.

Kreshnik Bahtiri përfitoi nga një top i ardhur nga krahu i majtë në minutën e dytë shtesë dhe gjeti golin e parë sezonal.

Pas kësaj ndeshje Kukësi shkon në kuotën e 37 pikëve dhe qëndron në vend të tretë, teksa Kastrioti renditet i fundit me vetëm 15 pikë të grumbulluara në 20 ndeshje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat