Godet Real Madridin

Futboll

Godet Real Madridin

Më: 16 shkurt 2022 Në ora: 14:32
Godet Real Madridin

Shefi i Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi, e ka goditur Florentino Perezin dhe Real Madridin, duke thënë se nuk ka pothuajse kurrfarë marrëdhënie me gjigantin spanjoll.

Pakënaqësia e Al-Khelaifiit me Real Madridin buron nga përpjekjet e presidentit të tij, Perez, për ta themeluar një garë të shkëputur evropiane, Superligën Evropiane, me PSG-në që ishte në mesin e pak klubeve të mëdha evropiane që kishte zgjedhur të mos merrte pjesë në të.

Duke folur para përballjes mes PSG-së dhe Madridit në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve të martën, të cilën gjiganti francez e fitoi 1:0 falë një goli të vonshëm nga Kylian Mbappe, Al-Khelaifi e pranoi se i ka prishur marrëdhëniet me Perezin.

“Nuk do ta fsheh, ne nuk kemi pothuajse kurrfarë marrëdhëniesh me Real Madridin. Nuk do të flas për atë që ka ndodhur”, tha Al-Khelaifi.

“Unë besoj në futboll për qasshëm për klubet e vogla, ata jo”, shtoi ai.

Plani i Superligës Evropiane, i cili dështoi përfundimisht vite më parë, parashihet që në të, të merrnin pjesë përherë 12 klubet më të mëdha nga pesë garat kryesore evropiane, duke mos u dhënë mundësi pjesëmarrjeje klubeve më të vogla.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat