Perez mendon të dëbojë Ancelottin

Futboll

Perez mendon të dëbojë Ancelottin

Më: 16 shkurt 2022 Në ora: 17:44
Perez mendon të dëbojë Ancelottin

E ardhmja e Carlo Ancelottit në Madrid varet në në verë, pasi presidenti Florentino Pérez, nuk beson se është personi ideal për një projekt të ardhshëm në Bernabeu.

Madridi e firmosi si zgjidhje urgjente pas largimit të Zidane dhe pa qenë favorit, por futbolli i dobët i Realit këtë sezon duket se e ka dënuar.

Trajneri italian nënshkroi për tre sezone, por tashmë nuk është më e qartë se do t’i përmbushë ato.

Ideja e Florentino ishte të krijonte një ekip të fuqishëm me Mbappe dhe Haaland si standardet më të larta, por yjet gjithashtu kanë shumë dyshime për nënshkrimin për klubin e bardhë nëse Ancelotti vazhdon.

Madridi po mendon për një trajner më modern dhe Mauricio Pochettino do të vazhdojë të jetë një nga obsesionet e bardhezinjve nëse përfundon largimin nga PSG.

Një tjetër nga teknikët që Florentino dashuron është Jurgen Klopp, por gjermani ka kontratë me Liverpoolin për sezonin e ardhshëm dhe nuk është aspak e qartë se do të largohet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat