Real Madridi, as në “top-5”

Futboll

Real Madridi, as në “top-5”

Më: 17 shkurt 2022 Në ora: 14:58
Real Madridi, as në “top-5”

Këto janë vlerat sipas portalit të specializuar “Transfermarkt” të 16 skuadrave, që janë ende “gjallë” në Champions.

Real Madridi nuk është as në pesëshen e pare.

Më i varfëri është Salzburgu dhe më i pasuri, Manchester City i Pep Guardiolës.

Ja renditja zbritëse e skuadrave ende pjesëmarrëse në edicionin 2021-2022 të Ligës së Kampionëve:

16. Salzburg (203.5 milionë euro)

15. Lille (239.3 milionë)

14. CP Sporting (251.7 milionë)

13. Benfica (270.5 milionë)

12. Ajax (364.3 milionë)

11. Villarreal (367 milionë)

10. Inter (550.9 milionë)

9. Juventus (566.4 milionë)

8. Atletico Madrid (646.5 milionë)

7. Real Madrid (780 milionë)

6. Manchester United (790.2 milionë)

5. Bayern Munich (815.7 milionë)

4. Chelsea (883 milionë)

3. Liverpool (889 milionë)

2. PSG (909.5 milionë)

1. Manchester City (991.3 milionë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat