Befason Levante, fiton bindshëm

Futboll

Befason Levante, fiton bindshëm

Më: 25 shkurt 2022 Në ora: 23:25
Befason Levante, fiton bindshëm

Skuadra e Levantes ka fituar me rezultatin 3:0 ndaj Elches në takimin e raundit të 26-të të La Ligës. Ekipi i cili renditet i fundit në elitën e futbollit spanjoll ka surpizuar në takimin e mbrëmjes së kësaj të premteje, duke mundur me rezultatin e thellë skuadrën e Elche.

Goli i parë i këtij takimi ka ardhur në minutën e 37’, kur Morales shënoi për vendasit dhe u dha avantazhin e pjesës së parë, duke e mbyllur këtë 45-minutësh me rezultatin 1-0.

Ndonëse loja u dominua në pjesën më të madhe të saj nga Elche, ishte ekipi i Shkodran Mustafit, i cili është jashtë fushës së blertë për shkak të një dëmtimi, që ia doli të fitonte.

Goli i dytë për Levanten erdhi në minutën e 67’, me De Frutos që i dhuroi dopietën ekipit të tij. teksa në minutën e 73’, sfida do të vështirësohej edhe më shumë për skuadrën e Elche, pasi Gumbau doli jashtë me karton të kuq.

Me disavantazhin 2-0 dhe një lojtar më pak në fushën e lojës, Elche vuajti në 17 minutat e fundit, me Meleron që realizoi në minutën e 90 golin e tretë për Levanten.

Pas ndeshjes së raundit të 26-të, Levante shkon në kuotën e 18 pikëve, megjithatë vijon të renditet në vend të fundit të La Ligës, teksa Elche qëndron në vend të 13-të me 29 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat