Formacionet startuese: Ulpiana – Drenica

Futboll

Formacionet startuese: Ulpiana – Drenica

Më: 27 shkurt 2022 Në ora: 12:54
Formacionet startuese: Ulpiana – Drenica

Ulpiana dhe Drenica do të ballafaqohen sot nga ora 13 në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan, në kuadër të xhiros së 22-të të BKT Superligës.

Lipjanasit nuk e kanë shijuar ende fitoren në tri ndeshjet e para të stinorit pranveror, ku ka pësuar dy humbje dhe ka marrë një barazim.

Në anën tjetër drenicasit nuk e kanë shijuar humbjen në tri ndeshjet e para të stinorit pranveror, ku ka marrë një fitore dhe dy barazime.

Formacionet startuese:

Ulpiana: Ajeti; Rapuca, Shkalla, Makolli, Avdulli; Emini, Shala, Mustafa, Rrezi, Junior, Selimi;

Drenica: Smakiqi; Veliqi, Lushtaku, Bejta, Dushi; Thaqi, Gashi; Uka, Hamiti, Zabërgja, Rexha; 

Aktualisht Drenica ndodhet e 5-ta në tabelë me 28 pikë të grumbulluara, kurse Ulpiana ndodhet e 8-ta me 19 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat