‘Mbretërit’ dhe ‘Blaugranat’ synojnë ta blejnë yllin e Sevillës

Futboll

‘Mbretërit’ dhe ‘Blaugranat’ synojnë ta blejnë yllin e Sevillës

Më: 27 shkurt 2022 Në ora: 18:07
‘Mbretërit’ dhe ‘Blaugranat’ synojnë ta blejnë yllin e Sevillës

Dy rivalët e përbetuar, Real Madrid dhe Barcelona po bëjnë garë të ashpër për transferimin e mbrojtësit të Sevillas, Jules Kounde.

Sipas medieve spanjolle, ‘Mbretërit’ dhe ‘Blaugranat’ synojnë ta blejnë yllin e Sevillës.

Kounde po bën një sezon të madh me skuadrën spanjolle, duke ndezur interesimin e disa klubeve evropiane përfshirë edhe dy gjigantët spanjoll.

Kartoni i 23-vjeçarit thuhet se kap shifrën 60 milionë euro. Reali dhe Barcelona raportohet se tashmë janë në kontakt me agjentin e lojtarit, të cilin synojnë të transferojnë në afatin kalimtar të verës.

Gjithashtu Kounde po monitorohet edhe nga Bayern Munich dhe Chelsea.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat