Roma në epërsi

Futboll

Roma në epërsi

Më: 5 mars 2022 Në ora: 19:02
Abraham

Është mbyllur me rezultatin 1-0 pjesa e parë e ndeshjes së javës së 28-të të Serisë A, që po zhvillohet në Olimpico mes Roma-s dhe Atalanta-s.

Të dy skuadrat janë akoma në garë për të siguruar një vend në zonën Champions League të renditjes dhe sfida e sotme mund të jetë përcaktuese.

Verdhekuqtë kanë qenë të parët që kanë goditur në minutën e 32-të.

Autori i golit ka qenë Abraham, që ka finalizuar në mënyrën e duhur pasimin e marrë nga Zaniolo, me këtë të fundit që ka bërë një stopim spektakolar para pasimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat