Kundër Nasser Al-Khelaifi

Futboll

Kundër Nasser Al-Khelaifi

Më: 13 mars 2022 Në ora: 12:08
Kundër Nasser Al-Khelaifi

Grupi i tifozëve ultras të Paris Saint-Germain kanë kërkuar që presidenti i klubit, Nasser Al-Khelaifi, të largohet pas largimit të tyre nga Champions League nga Real Madrid.

PSG kishte një avantazh prej dy golash me 30 minuta të mbetura nga ndeshja e dytë kundër Real Madridit, përpara se një hat-trick i Karim Benzema të mahniti liderët e Ligue 1 për t’i larguar ata nga gara.

Në një njoftim për shtyp, anëtarët e Collectif Ultras Paris njoftuan se do të shfaqin pakënaqësinë e tyre të dielën në Parc des Princes në ndeshjen e skuadrës në Ligue 1 kundër Girondins de Bordeaux.

Lusim të gjithë dashamirët e klubit që të bashkohen në veprimet tona pa dhunë”, thuhet në deklaratë.

“Ne nuk kemi një kujtesë të shkurtër. Ne e dimë se çfarë i detyrohet kthimit tonë presidentit Nasser Al-Khelaifi, por është e qartë se ai nuk është njeriu për këtë detyrë. Situata aktuale e klubit kërkon riorganizim të plotë në të gjitha nivelet në vijim dhe praninë e përditshme të presidentit të tij”, thuhej po ashtu në deklaratën e tyre.

Pritja e PSG -së për një titull të Ligës së Kampionëve vazhdon, pasi ata tani fokusohen në fitimin e Ligue 1 për herë të 10-të rekord.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat