Teuta kundër Kastriotit

Futboll

Teuta kundër Kastriotit

Më: 13 mars 2022 Në ora: 13:38
Teuta kundër Kastriotit

Java e “Abissnet Superiores“ do të ulë siparin këtë pasdite. Janë tre duele interesante ato që mbyllin një tjetër javë të kampionatit shqiptar të futbollit. Luf.ta është e hapur në të dy frontet, teksa gara është e ndezur si në pjesën e sipërme, ashtu edhe në atë të poshtme të tabelës.

Në orën 13:45 Dinamo pret Kukësin. Verilindorët kanë rastin të përfitojnë nga humbja e Vllaznisë për t’u shkëputur me tre pikë në vendin e tretë. Por asgjë nuk do të jetë e lehtë për ta, pasi me objektiv fitoren hynë në fushë edhe Dinamo. Kryeqyetasit janë 3 pikë larg daljes nga zona e ftohtë dhe do të bëjnë gjithçka për ti bërë të tyret këto tre pikë.

Në të njëjtin orar dy ekipe të tjera do të masin forcat me njëri-tjetrin. Bëhet fjalë për Laçin me Skënderbeun. Skënder Gega ka marrë në duart e tij timonin e skuadrës korçari dhe misioni i vështirë kalon nga krubinasit. Ndërkohë takimi i fundit do të jetë ai mes Teutës dhe Kastriotit, që zhvillohet në orën 16:45./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Ndeshjet e javës së 25 të “Abissnet Superiores“:

13:45 Dinamo – Kukësi

13:45 Laçi – Skënderbeu

16:45 Teuta – Kastrioti

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat