Vetëm dy vota janë quajtur të pavlefshme

Futboll

Vetëm dy vota janë quajtur të pavlefshme

Më: 15 mars 2022 Në ora: 11:34
Vetëm dy vota janë quajtur të pavlefshme

Vetëm pak minuta më parë ka mbaruar numërimi i votave për presidentin e ri të FSHF në Asamblenë e Përgjithshme.

“Ishulli i fundit” vazhdon të mbijetojë dhe të mbetet i pandotur nga politika, teksa edhe këtë herë kandidatura e tyre nuk ka arritur të fitojë.

Armand Duka është rizgjedhur në krye të FSHF me mbështetje të madhe nga komuniteti i futbollit që i ka qëndruar pranë gjatë gjithë kohës, në momentet e shumta të vështira në këtë garë që kishte gjithçka, veçse projekteve.

Kështu Armand Duka është rizgjedhur në postin e FSHF me shumicën dërrmuese të votave, 39 të tilla, teksa dy prej tyre janë quajtur të pavlefshme për gabimet teknike, ndërsa Starova ka pasur 4 vota. Nga ana tjetër, votuesit e Shakohoxhës kanë braktisur Asamblenë duke prekur numrin 0.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat