Koeman sulmon Laportan

Futboll

Koeman sulmon Laportan

Më: 15 mars 2022 Në ora: 17:44
Koeman sulmon Laportan

Barcelona dhe Koeman. Nga dashuria e madhe në urrejtje. Ish-trajneri i klubit katalanas vazhdon të tregojë anekdota mbi marrëdhënien e vështirë me drejtuesit e skuadrës dhe mbi të gjitha me presidentin Laporta.

Dhe gjatë emisionit sportiv Hoge Boeman ka folur për shkarkimin e tij, që ka ardhur në ajër.

Vendimi për të ndërprerë marrëdhënien është marrë gjatë një fluturimi kthimi në Barcelonë.

“Laporta më plagosur. Thoshte se isha një legjendë e klubit, por ndërsa ishim në aeroplan, me futbollistët të ulur mbrapa nesh, më ka komunikuar se nuk isha më trajner i Barcelona-s”, ka thënë Koeman.

“Largimi në këtë mënyrë është i turpshëm, por nuk më ka befasuar. E kam ditur gjithmonë dhe më pas e kam kuptuar menjëherë se nuk isha trajneri i Laporta-s.

“Nga ana tjetër, nuk ka qenë ai që më ka zgjedhur. Por do të kisha dashur më shumë kohë. Xavi-t i ka dhënë më shumë besim. Dhe mua më ka thënë se nuk do ta kishte marrë kurrë sepse e konsideronte një trajner pa eksperiencë.

“Gjithsesi, jam i kënaqur për ecurinë e skuadrës. Dhe që e shikoj De Jong të përfshirë dhe protagonist të lojës”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat