Kane nuk mërzitet dhe i mahnit të gjithë

Futboll

Kane nuk mërzitet dhe i mahnit të gjithë

Më: 17 mars 2022 Në ora: 17:31
Kane nuk mërzitet dhe i mahnit të gjithë

Tottenhami është ngushëlluar menjëherë pas humbjes ndaj Manchester United. Në rikuperimin e mesjavës së javes se 16 kundër Brighton, skuadra e Antonio Contes fitoi 2-0 dhe tani janë vetëm tre pikë prapa vendit të katërt të Arsenalit (të cilët kanë dy ndeshje për të rikuperuar). Mes protagonistëve të suksesit bombarduesi Harry Kane, i cili pas avantazhit të Romeros, mbylli fjalën duke shënuar dopietën në asistimin e Juventus Bentancur.

Në pjesën e dytë, pra, terminali sulmues i Tottenhamit dhe i kombëtares angleze korrigjuan një gabim të rëndë të pranuar më parë, kur me derën e hapur ai kishte dalë jashtë. Goli i 12-të në ligë dhe goli i 7-të në gjashtë ndeshjet e fundit për qendërsulmuesin që ka një ndjenjë të shkëlqyer me Antonio Conten.

Ky i fundit pas fishkëllimës së fundit vlerësoi lojtarin e tij më përfaqësues: “Ai meriton të fitojë diçka dhe jam i lumtur për të sepse në çdo ndeshje ka shumë shanse për të shënuar. Të kesh një sulmues si ky na bën më të fortë. humori i tij tani është pozitiv, sepse e di që ka më shumë mundësi”.

Dhe duke folur për gjendjen shpirtërore, një konfirmim i qëndrimit optimist të Harry Kane erdhi pasi shënoi në festë. Sulmuesi menjëherë pas rrjetës filloi të festonte pranë sektorit mysafir të stadiumit Brighton. Për fatin e tij, Kane ngriti sytë dhe kuptoi mbërritjen e një shishe gjysmë të mbushur me Coca-Cola, ndoshta e hedhur në drejtim të tij nga tribunat anësore dhe nga një mbështetës i shtëpisë.

Në atë moment, Kane nuk e humbi buzëqeshjen dhe nuk u mendua dy herë. Me një gërshërë fluturuese tentoi të shkelmonte shishen, e cila ndërkohë u hap në ajër. Një gjest teknik, megjithatë, nga duartrokitjet për Kane, i cili për fat të mirë nuk u godit dhe u përpoq të transformonte gjestin e keq të tifozit, duke reaguar bukur. Një situatë që më pas u bë fotografia e ndeshjes së tij!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat