Java e 26-të në Superligë, këto janë tri ndeshjet interesante

Futboll

Java e 26-të në Superligë, këto janë tri ndeshjet interesante

Më: 19 mars 2022 Në ora: 10:02
Foto ilustrim

Sot do të fillojë javë e 26-të në Superligën e Kosovës në futboll me disa duele interesante.

Saktësisht, sot në program në elitën e futbollit kosovar do të jenë tri përballje.

Ulpiana do të udhëtojë në Drenas ku do të përballet me juniorët e Feronikelit. Lipjanasit gjenden në vendin e nëntë me 23 pikë, tri më pak se Dukagjini dhe një fitore sot do t’i rriste gjasat e tyre për mbijetesë. Në anën tjetër, Feronikeli është pa gjasa në vendin e fundit me 11 pikë gjithsej.

Duel tjetër që luhet sot është ai mes Llapit dhe Dukagjinit. Llapjanët, në disponim pasi kaluan në gjysmëfinale të Kupës do ta presin skuadrën e rrezikuar për rënie nga elita. Llapi momentalisht gjendet në vendin e katërt me 41 pikë, 10 më pak se Ballkani, kurse Dukagjini gjendet i teti me 26, gjashtë më pak se Drenica, Malisheva e Prishtina.

Dueli më interesant i ditës së sotme është pa dyshim ai mes Malishevës dhe Gjilanit.. Malishevasit kërkojnë fitore që do t’i jepte komoditet në mesin e tabelës, kurse për Gjilanin janë jetike tri pikët sot në luftë për titull kampioni. Ata kanë 48, tri më pak se lideri Ballkani, kurse Malisheva është e gjashta me 32, gjashtë më shumë se ekipet e rrezikuara. 

Të trija këto përballje nisin në orar të njëjtë, 13:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat