Cassano sulmon Ronaldon

Futboll

Cassano sulmon Ronaldon

Më: 1 prill 2022 Në ora: 20:48
Cassano sulmon Ronaldon

Ju e njihni mirë, ky është Antonio Cassano, ish-ylli i Romës, Real Madridit dhe Kombëtares së Italisë.

Në një javë, Cassano, kritikoi Cristiano Ronaldon, Massimiliano Allegrin, Paulo Dybala dhe kombëtaren italiane.

Çfarë nuk i përshtatet Cassano te Ronaldo? Ai duket se mendon se golat nuk janë gjithçka në futboll. “I heq kapelen për 807 golat e tij. Por Cristiano nuk është një nga lojtarët më të mirë në botë. Ndër golashënuesit më të mirë? Po. A është ai një sulmues i fortë? Pa dyshim. Dhe ai ka trofe.

Cristiano mund të krahasohet me Inzaghin ose Trezeguet. Ata ishin lojtarë të jashtëzakonshëm, por le të jemi të sinqertë: të luash futboll të bukur është diçka tjetër.

Golat nuk e përcaktojnë një lojtar. Iniesta nuk shënoi as 60 gola, Zidane nuk arriti në 100%.

Juventusi ishte tre herë më i fortë se Villarreali. Pas së golit të parë, ndeshja përfundoi. Juventusi nuk luajti kurrë mirë as me Vlahovich.

Paulo Dybala shkoi për mungesë të cilësive drejtuese. “Dybala nuk është kampion për mua, ai nuk mund të jetë lider në Juventus dhe nëse nuk rinovon kontratën, do të ketë të drejtë. Besoj se bardhezinjtë si klub i dhanë shumë më tepër sesa argjentinasi skuadrës. Ai kurrë nuk luajti një rol vendimtar në ndeshje të rëndësishme.

Dhe së fundi, skuadra italiane, e cila nuk u kualifikua në Botërorin e dytë radhazi. “Këta budallenjtë duhet të kuptojnë se Italia ka një ekip mediokër. Sa herë kam folur për këtë vitet e fundit? Immobile ka 180 gola në kampionatin italian, por nuk e pranon dot topin për kombëtaren.

Cassano-s i pëlqen shumë, shumë të qortojë dikë. Disa shembuj të tjerë nga viti i kaluar.

Por ka një person që e pëlqen vërtet Antonio. Ky është Leo Messi. Ne u përpoqëm të gjenim të paktën një citim kritik për të, por nuk ia dolëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat