De Sciglio do të mungojë një lojë, kjo është arsyeja

Futboll

De Sciglio do të mungojë një lojë, kjo është arsyeja

Më: 5 prill 2022 Në ora: 18:00
De Sciglio

Juventus nuk mund të kalkulojë në De Sciglio për ndeshjen e radhës.

Mattia De Sciglio është në mesin e 13 lojtarëve të Serie A që do të jenë të suspenduar për javën e ardhshme.

Mbrojtësi i Juventus përdori gjuhë të papërshtatshme ndaj gjyqtarit në duelin ndaj Inter.

Gjithçka kishte ndodhur në tunel, por gjithsesi dënimi përcillet njësoj sikur të kishte ndodhur në fushën  e gjelbër.

FIGC i ka dhënë lojtari dënim me një ndeshje për këto sjellje. De Sciglio po ashtu do të dënohet edhe me 5000 euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat