Ibra lëndohet përsëri

Futboll

Ibra lëndohet përsëri

Më: 12 prill 2022 Në ora: 17:42
Ibra lëndohet përsëri

Zlatan Ibrahimoviç duket se nuk po gjenë qetësi me dëmtimet, pasi këtë herë është shfaqur i pafat përsëri.

Sulmuesi suedez është njoftuar se do të mungojë përsëri, dhe këtë herë për të paktën 10 ditë të tjera. Ai ka ende shqetësime në gjurin e tij të djathë, një dëmtim i cili nuk e lejon atë të futet në fushë dhe të ndihmojë ekipin e tij.

Ibra do të mungojë derbin ndaj Interit në Kupën e Italisë që do të luhet në datën 19 prill.

Sulmuesi suedez do të mungojë në një moment shumë të rëndësishëm për Milanin, ku rrugëtimi i fundit për Scudetto është bërë shumë i komplikuar, me Interin dhe Napolin të cilët janë duke i dhënë “gaz”.

Por nuk duhet lënë pas edhe Juventus, kur perfomanca e klubit është në rritj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat