Lewandowski pranë largimit

Futboll

Lewandowski pranë largimit

Më: 12 prill 2022 Në ora: 18:59
Lewandowski pranë largimit

Raportet vazhdojnë të lidhin sulmuesin e Bayern Munichut, Robert Lewandowski me një largim të papritur nga Allianz Arena në verë.

Sulmuesi polak ende nuk e ka përkushtuar të ardhmen e tij afatgjatë në Bayern Munich, me kontratën e tij të caktuar të skadojë në vitin 2023.

Besohet se Lewandowski është i hapur për një largim nga Gjermania dhe gjiganti spanjoll Barcelona thuhet se është i interesuar për nënshkrimin e tij.

Sulmuesi, i cili iu bashkua Bayern Munichut në vitin 2014 nga rivalët Borussia Dortmund në një transfertë të lirë, ka shënuar 340 gola për bavarezët. Ai është aktualisht golashënuesi i dytë më i mirë i të gjitha kohërave të klubit, vetëm pas legjendës së klubit Gerd Muller.

Ashtu siç pritej, gjigantët gjermanë do të bëjnë të pamundurën për të gjetur një zëvendësues të përshtatshëm për “makinën” polake të golit.

Tre sulmues thuhet se do të jenë në listën e emrave për të zëvendësuar polakun.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat