Ancelotti përzë yllin e skuadrës...

Futboll

Ancelotti përzë yllin e skuadrës...

Më: 14 prill 2022 Në ora: 18:00
Ancelotti përzë yllin e skuadrës...

Sipas “El Nacional” spanjoll, Carlo Ancelotti, trajneri i Real Madrid ka lejuar Toni Kros të luajë në Serie A sezonin e ardhshëm.

Në të njëjtin dokument thuhet se eksperti me përvojë do të mbështetet te Valverde dhe Camaving në të ardhmen dhe se agjenti i Kros është parë në kampin stërvitor të Juventusit.

Kros është 32 vjeç dhe është një nga lojtarët më të mirë të Real Madridit në vitet e fundit, në të cilin “klubi mbretëror” ishte tre herë radhazi kampion i Europës.

Edhe pse përmenden Pogba dhe Milinkovic-Savic, do të ishte një zgjidhje shumë më e lirë dhe një lojtar që ka shumë përvojë pas vetes kur bëhet fjalë për kompeticionin më elitar evropian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat